Novinky

D48 FRÝDEK-MÍSTEK - OBCHVAT I. ETAPA, D56 FRÝDEK-MÍSTEK, PŘIPOJENÍ NA D48

5. 9. 2022

 

Frýdek-Místek se v pátek 2. září 2022 dočkal zprovoznění I. etapy dálničního obchvatu města. ŘSD otevřelo 4,3 km dlouhý úsek dálnice D48 a související napojení dálnice D56. Stavba obchvatu začala v roce 2018. Obchvat je nyní napojen na dálnici D48 směrem od Příboru a končí prozatím na okružní křižovatce Frýdlantská, která je součástí tamní mimoúrovňové křižovatky. V plném profilu bylo zprovozněno také 2,2 km dlouhé napojení dálnice D56 na nový obchvat.

 

„Dlouho očekávaný dálniční obchvatu Frýdku-Místku a související připojení dálnice D56 odkloní z města tranzitní dopravu v západojižním a severojižním směru, čímž výrazně vzroste bezpečnost i plynulost silničního provozu. Významného poklesu dopravy, hluku a emisí se dočkají zejména obyvatelé v okolí aktuálně velmi zatížených ulic Příborská, Beskydská a Frýdlantská. Pro město je nyní klíčové co nejrychlejší zprovoznění druhé části obchvatu, díky které bude z Frýdku-Místku odvedena veškerá tranzitní doprava. Aktuálně tedy intenzivně pracujeme na tom, abychom druhou část obchvatu uvedli do provozu, i když z části jen v polovičním profilu, ještě před koncem letošního roku,“ uvedl při zprovoznění staveb generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

 

Dálnice D48 tvoří v rámci Moravskoslezského kraje důležitou dopravní tepnu orientovanou západovýchodním směrem. Začíná u Bělotína, kde se odpojuje z dálnice D1 a propojuje jižní část Moravskoslezského kraje se střední Moravou a Polskem. Stavby byly spolufinancovány z Fondu soudržnosti (D48) a z Evropského fondu pro regionální rozvoj (D56).

 

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok